Wenger Czech Adventure Race 2013

Třídenní extrémní nonstop závod v Kroměříži

logo_czar_noveWenger Czech Adventure Race 2013 je nejdelším extrémním závodem v České republice, který probíhá nonstop. V půlce srpna se domácí i evropské týmy sjedou v Kroměříži, aby poměřily své schopnosti v tomto náročném třídenním závodě.

Centrum závodů Adventure Race 2013 bude ve Dvoře Honětice

 

Adventure race je kombinací několikadenního multisportovního závodu a dobrodružné
expedice. Čtyřčlenné smíšené týmy jedou, běží, pádlují nebo bruslí krajinou a objevují její krásy a své vlastní osobní hranice. A aby toho nebylo málo, jedou, jak nejrychleji mohou a soupeří s ostatními týmy.

Závod odstartuje z kroměřížského náměstí. Kroměříž je město s bohatou historií se pyšní
nádherným zámkem a zámeckými zahradami, které jsou zařazeny do Světového dědictví
UNESCO. Nicméně, organizační tým je připraven ukázat mnohem více architektonických,
historických a přírodních krás Kroměřížska a Východní Moravy.

Wenger Czech Adventure Race je mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním
závodě týmů. S devítiletou tradicí patří k nejstarším závodům v Evropě. Závodu se zúčastnily mnohé nejlepší evropské týmy a získal pověst špičkově připravené akce a ani u desátého ročníku Wenger Czech Adventure Race tomu nebude jinak.

Prozatím je příliš brzy prozrazovat o závodě více podrobností, trasa ještě není pevně
stanovena. Ale je pravděpodobné, že se objeví v klasických parametrech: Závodníci odstartují ve středu 21. srpna v 10 hodin. Nejrychlejší tým bude schopen absolvovat závod během 55 hodin, zatímco jiné týmy využijí celý 75hodinový limit. Délka celého závodu bude přibližně 500 km. A zajisté bude zahrnovat vložené disciplíny, jako např. pro Čechy typický a jedinečný Bolskros. To je přírodní překážková dráha, při které šplháte po lanových žebřících, plazíte se do kopce, kloužete z kopce a rozhodně se namočíte.

Pokud byste si Adventure Race chtěli zkusit, ale tři dny považuje za příliš dlouhé, je tu MINI
Adventure Race. Startuje v pátek večer a trvá 18 hodin. Je technicky nenáročný (běh, MTB,
Bolskros), ale stále fyzicky vyčerpávající, ostatně jako jakýkoliv jiný 18hodinový závod. Poslední možností k závodění je Adventure TREK, 100km trekking, začínající také v pátek večer, ale limit organizátoři posunuli až na nedělní odpoledne. Další informace o všech třech závodech najdete na internetových stránkách www.adventurerace.cz.